Current Weather Kūh-e Vey
Current weather for the city of Kūh-e Vey. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 6°C
| wind | 25 mph |
|---|---|
| wind gusts | 42 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 74 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 4°C |
