- Weather
- Iran
- Mazandaran
- Kūh-e Tarz
Current Weather Kūh-e Tarz
Current weather for the city of Kūh-e Tarz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1000 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 12°C |
