- Weather
- Iran
- North Khorasan
- Kūh-e Ţāq Gāhī
Current Weather Kūh-e Ţāq Gāhī
Current weather for the city of Kūh-e Ţāq Gāhī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 71 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 15°C |
