- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Tanūrū
Current Weather Kūh-e Tanūrū
Current weather for the city of Kūh-e Tanūrū. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 41 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 21°C |
