Current Weather Kūh-e Takht-e Rafī‘
Current weather for the city of Kūh-e Takht-e Rafī‘. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 11°C
| wind | 28 mph |
|---|---|
| wind gusts | 40 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 35 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 18°C |
