- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Kūh-e Ţāher
Current Weather Kūh-e Ţāher
Current weather for the city of Kūh-e Ţāher. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 8°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 7°C |
