- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Kūh-e Sūzkān
Current Weather Kūh-e Sūzkān
Current weather for the city of Kūh-e Sūzkān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 24 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 31°C |
