- Weather
- Iran
- Semnan Province
- Kūh-e Sorkhā
Current Weather Kūh-e Sorkhā
Current weather for the city of Kūh-e Sorkhā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 7°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 38 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
