Current Weather Kūh-e Sorkh
Current weather for the city of Kūh-e Sorkh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 24°C |
