Current Weather Kūh-e Shūr Shīrīn
Current weather for the city of Kūh-e Shūr Shīrīn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 28°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 27°C |
