- Weather
- Iran
- Semnan Province
- Kūh-e Sheykh
Current Weather Kūh-e Sheykh
Current weather for the city of Kūh-e Sheykh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 38 mph |
|---|---|
| wind gusts | 47 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 22 % |
| cloud cover | 5 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 8°C |
