- Weather
- Iran
- Semnan Province
- Kūh-e Shekasteh-ye Sambū
Current Weather Kūh-e Shekasteh-ye Sambū
Current weather for the city of Kūh-e Shekasteh-ye Sambū. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 20°C |
