Current Weather Kūh-e Shahdāl
Current weather for the city of Kūh-e Shahdāl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 16°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 95 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 10°C |
