- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Kūh-e Seyl
Current Weather Kūh-e Seyl
Current weather for the city of Kūh-e Seyl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 15°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 15°C |
