Current Weather Kūh-e Sarzeh Khārūg
Current weather for the city of Kūh-e Sarzeh Khārūg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
38°C
feels like 42°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 20°C |
| Average: | 30°C |
