Current Weather Kūh-e Sarkhān
Current weather for the city of Kūh-e Sarkhān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 32°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 37 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 22°C |
