- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Kūh-e Sargū-ye Bozorg
Current Weather Kūh-e Sargū-ye Bozorg
Current weather for the city of Kūh-e Sargū-ye Bozorg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 7°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 75 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 10°C |
