- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Kūh-e Sar Sūravān
Current Weather Kūh-e Sar Sūravān
Current weather for the city of Kūh-e Sar Sūravān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 14°C |
