- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Kūh-e Rākeh
Current Weather Kūh-e Rākeh
Current weather for the city of Kūh-e Rākeh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 3°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 81 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -15°C |
| Average: | 2°C |
