Current Weather Kūh-e Rag Parī
Current weather for the city of Kūh-e Rag Parī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 9°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 17°C |
