Current Weather Kūh-e Qūrshāghlī Dāgh
Current weather for the city of Kūh-e Qūrshāghlī Dāgh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 10°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 95 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 14°C |
