Current Weather Kūh-e Qazyāvā Dāghī
Current weather for the city of Kūh-e Qazyāvā Dāghī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 20 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 13°C |
