Current Weather Kūh-e Qāsem Eshkālī
Current weather for the city of Kūh-e Qāsem Eshkālī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 23°C |
