Current Weather Kūh-e Qarah Konī
Current weather for the city of Kūh-e Qarah Konī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 3°C
| wind | 25 mph |
|---|---|
| wind gusts | 37 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 34 % |
| cloud cover | 60 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 16°C |
