Current Weather Kūh-e Qarā Gūnī
Current weather for the city of Kūh-e Qarā Gūnī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 21°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 18°C |
