Current Weather Kūh-e Qāderābād
Current weather for the city of Kūh-e Qāderābād. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 86 % |
| dew point | -16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
