- Weather
- Iran
- West Azerbaijan Province
- Kūh-e Pūrk
Current Weather Kūh-e Pūrk
Current weather for the city of Kūh-e Pūrk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 6°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 68 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 7°C |
