- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Kūh-e Peykolā
Current Weather Kūh-e Peykolā
Current weather for the city of Kūh-e Peykolā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 15°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
