- Weather
- Iran
- Mazandaran
- Kūh-e Palham Dasht
Current Weather Kūh-e Palham Dasht
Current weather for the city of Kūh-e Palham Dasht. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-2°C
feels like -4°C
| wind | 34 mph |
|---|---|
| wind gusts | 43 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 28 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 8°C |
| MIN: | -22°C |
| Average: | -5°C |
