- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Pahn-e Kamar
Current Weather Kūh-e Pahn-e Kamar
Current weather for the city of Kūh-e Pahn-e Kamar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
36°C
feels like 39°C
| wind | 24 mph |
|---|---|
| wind gusts | 38 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 24°C |
