- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Kūh-e Nokhowd Chāl
Current Weather Kūh-e Nokhowd Chāl
Current weather for the city of Kūh-e Nokhowd Chāl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-1°C
feels like -5°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 37 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 54 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 2°C |
