Current Weather Kūh-e Nesār ‘Alī Karīm
Current weather for the city of Kūh-e Nesār ‘Alī Karīm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 16 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
