- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Nakh Kūh
Current Weather Kūh-e Nakh Kūh
Current weather for the city of Kūh-e Nakh Kūh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 20°C |
