- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Kūh-e Mūrtān Kūh
Current Weather Kūh-e Mūrtān Kūh
Current weather for the city of Kūh-e Mūrtān Kūh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
39°C
feels like 43°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 23°C |
| Average: | 33°C |
