- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Kūh-e Moshref Dāghī
Current Weather Kūh-e Moshref Dāghī
Current weather for the city of Kūh-e Moshref Dāghī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 998 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 65 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 11°C |
