- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Kūh-e Moshref Dāghī
Current Weather Kūh-e Moshref Dāghī
Current weather for the city of Kūh-e Moshref Dāghī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 33 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 9°C |
