Current Weather Kūh-e Mīshūn
Current weather for the city of Kūh-e Mīshūn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 23 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 17°C |
| Average: | 29°C |
