- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Mīkh Khūr
Current Weather Kūh-e Mīkh Khūr
Current weather for the city of Kūh-e Mīkh Khūr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 25°C |
