- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Kūh-e Meteseng
Current Weather Kūh-e Meteseng
Current weather for the city of Kūh-e Meteseng. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 94 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 19°C |
