Current Weather Kūh-e Madkā
Current weather for the city of Kūh-e Madkā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 34°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 7 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 26°C |
