- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Kūh-e Lūnkah
Current Weather Kūh-e Lūnkah
Current weather for the city of Kūh-e Lūnkah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 16°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 16 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 17°C |
