Current Weather Kūh-e Lā-ye Sīāh
Current weather for the city of Kūh-e Lā-ye Sīāh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 7 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 23°C |
