- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Kūh-e Lāţān
Current Weather Kūh-e Lāţān
Current weather for the city of Kūh-e Lāţān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
1°C
feels like -1°C
| wind | 28 mph |
|---|---|
| wind gusts | 36 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 59 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -16°C |
| Average: | 0°C |
