- Weather
- Iran
- West Azerbaijan Province
- Kūh-e Kūsh
Current Weather Kūh-e Kūsh
Current weather for the city of Kūh-e Kūsh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 22 mph |
|---|---|
| wind gusts | 34 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 51 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 13°C |
