Current Weather Kūh-e Kūrdarān
Current weather for the city of Kūh-e Kūrdarān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -1°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 36 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 0°C |
