Current Weather Kūh-e Kohran
Current weather for the city of Kūh-e Kohran. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 8 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 17°C |
