Current Weather Kūh-e Khvorābād
Current weather for the city of Kūh-e Khvorābād. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 25°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 23°C |
