- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Kūh-e Khvājeh Soleymān
Current Weather Kūh-e Khvājeh Soleymān
Current weather for the city of Kūh-e Khvājeh Soleymān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 25°C |
