- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Khāk Dūshū
Current Weather Kūh-e Khāk Dūshū
Current weather for the city of Kūh-e Khāk Dūshū. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 33°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 31 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 24°C |
