- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Khabarī
Current Weather Kūh-e Khabarī
Current weather for the city of Kūh-e Khabarī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 999 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 26°C |
